Presskivi.

Kivi on tööpindade valikust üks kallimaid ning jaguneb mitmeks erinevaks haruks. Kõige tavalisem kivi, mida köögis kasutatakse on presskivi, kuna tegu on väga tugeva ja vastupidava materjaliga. Tänu mittepoorsele tasapinnale on materjal hügieeniline ja sobib hästi toidu käitlemiseks. Presskivisid on väga palju erinevaid ning leidub ka laialdane valik tootjaid. Peamiselt kasutame tuntumaid tootjaid, nagu Technistone, Vicostone ja Silestone.
Uusimate Technistone materjalidega ja kollektsioonidega saad tutvuda siin.
Uusimate Vicostone materjalidega ja kollektsioonidega saad tutvuda siin.
Uusimate Silestone materjalidega ja kollektsioonidega saad tutvuda siin.

Lisaks presskivile pakume kööki ka graniiti. Graniit on nii öelda “vana hea” looduskivi, mis on mõnevõrra pehmem ja poorsem materjali kui presskivi, ehk temaga tuleks ringi käia ettevaatlikumalt. Näiteks heledamate graniit pindade puhul tuleks meeles pidada, et kohvitassid ja moosipurgid võivad jätta materjalile jälje, mis ei pruugigi enam välja tulla, kuna materjal on poorne ja võib imada mustuse enda sisse. Samuti võib graniidil esineda looduslikke mikropragusid. Positiivse poole pealt on graniit sooja- ja külmakindel, teda on lihtne hooldada ja puhastada ning materjalide valik on üsna laialdane.
Graniidi näidistega saad tutvuda meie kivipartneri lehel.

Uusim kivisort, mida pakume on keraamika. Keraamika on looduslikest komponentidest valmistatud kivisort, millel on erakordne kriimustus- ja vedelikukindlus, mistõttu vajavad nad minimaalset hooldust. Paljud keraamika materjalid imiteerivad marmorit ning seetõttu on see materjal populaarne kodusisustajate seas. Keraamika miinuseks võib lugeda seda, et ta ei talu otsest lööki või kukkumist.
Keraamika näidistega saad tutvuda jällegi meie kivipartneri lehel.

Kivi töötasapindade maksimum pikkus võib küll natukene erineda, olenevalt materjalist/tootjast/toonist, aga üldiselt ühe tüki maksimaalne pikkus on 3000mm.